Vliv naší mysli na hojení ran – rozhovor

19 února, 2020

Jak funguje naše mysl

Čím dál zřetelněji se ukazuje, že součástí hojení ran jsou i faktory psychologické (tedy naše mysl).

PhDr. Ing. Martina Pospíchala z Katedry psychologie Univerzity Karlovy jsme se na konferenci PragueOnco zeptali, jaký má vliv psychika pacienta na hojení a zahojení komplikované rány.

Navštivte novou stránku Vliv naší mysli na hojení ran od psychologa PhDr. Ing. Martina Pospíchala

Léčba dlouhodobě se nehojících ran vyžaduje komplexní přístup. Čím dál zřetelněji se ukazuje, že jeho nezbytnou součástí jsou i faktory psychologické (tedy naše mysl). Vedle nezbytné léčby těla je důležité nezapomínat také na prožívání člověka, který nehojící se ránou trpí, jak ukazuje i tento příběh:

Další články

Dotazníkový průzkum Rovnost ve společenském a profesním postavení sester

Cílem předkládaného výzkumu je analýza veřejného mínění dospělé populace v deseti evropských zemích o společenském a profesním postavení sester. K účasti na průzkumu jsou zváni jak zdravotničtí pracovníci, tak laická veřejnost (všichni občané České republiky starší 18 let). Vyplnění dotazníku vyžaduje přibližně 10 min.

číst více

Stop dekubitům – 18. listopadu 2021

Každoročně každý třetí čtvrtek v listopadu pořádá Evropský poradní orgán pro dekubity (EPUAP) Den STOP dekubitům.   JAK SE MŮŽETE ZAPOJIT? Zorganizujte vzdělávací aktivity zaměřené na prevenci a léčbu dekubitů. Zvyšte povědomí o dekubitech pořádáním informačních...

číst více