Vzdělávání v hojení ran

Kurzy, workshopy a e-learning v problematice hojení ran

Multidisciplinární charakter „wound managementu“ rozšiřuje oblast vzdělávání na řadu lékařských a nelékařských oborů, s trochou nadsázky můžeme říci, že základní znalosti v hojení ran by měl mít téměř každý lékař, setra, pracovník domácí péče, ale také lékárník a farmaceutický asistent. Vzdělávání se proto nemůže zaměřovat výhradně na školení, seznamující speciality v hojení ran s novými poznatky a materiály, ale je třeba vzdělávat řadu dalších odborností, které se mohou ve své ordinaci, ambulanci nebo lékárně setkat s nehojící se ránou.   

Základní e-learningový kurz léčby ran

Termín: září 2020 – 2024

Místo: Elektronická uviverzita EUNI 

Určeno: Pro všechny lékaře, všeobecné sestry, lékárníky a farmaceutické asistenty, kteří se setkávají s pacienty s nehojícími se ránami.

Popis: Praktické informace o problematice hojení ran najdete v e-learningovém kurzu Základní kurz léčby ran, jehož autorem je MUDr. Jan Stryja, Ph.D. Kurz je doplněn videem s praktickou částí, ukazující správné ošetření rány (oplach, převaz a kompresivní elastická bandáž). Za úspěšný test získáte body do kontinuálního vzdělávání.

Hojení ran vyžaduje komplexní přístup.